Gravid efter IVF i september 2012
Hej! Här kan vi som fick plus efter IVF i september samlas! Nu håller vi tummarna för att det är våran tur efter lång väntan. Äntligen är vi gravida! :)
Hej! Här kan vi som fick plus efter IVF i september samlas! Nu håller vi tummarna för att det är våran tur efter lång väntan. Äntligen är vi gravida! :)
Okej, det här är verkligen helt OT men jag sitter och tittar på aftonbladet.se live
när den där killen ska hoppa från rymden. Vet inte om det är hormonerna eller nått, men jag vill bara springa dit och stoppa honom! Varför är man inte mer rädd om sitt liv?? Usch..
Någon annan som blivit väldigt klumpig och tankspridd sedan ni blev gravida? Tycker jag tappar saker hela tiden och glömmer mycket. Tankspriddheten kanna bero på att man går och tänker på vad som finns inne i magen :) för det är typ det enda jag kan tänka på om dagarna men klumpigheten måste vara hormonerna?!
Ja precis lika för mig. Känner mig jättefånig när det händer så ofta. Snart börjar väl arbetskamraterna undra. :)
Hej! Jag fick ju ett tidigt pluss på Stickan i förrgår och känner mig gravid. Men nu när jag var på toa kom lite bruna crinoneklumpar( ursäkta detaljerna). Blir så sjukt orolig!!!
Caroline: nej men blir man inte känslig i slemmhinnorna av dom också!!?? Och brunt är ju gammalt blod.....hoppas och hållet tummarna
Uppenbarligen inte :)