• Svar på tråden 2008 del2
  • Pyro pyret

    jeskan: när har du testdag? Lycka till.

    Nyköpings bo: fick du några bilder? i så fall vore det kul om du kunde lägga in dem i dina bilder på din sida.. så kan vi gå in och kolla på ditt pyre.

  • oxle bo

    hej.
    föra gången jag var gravid så somnade jag 8 på kvällarna..
    nä det är för tidigt o se kön.
    fick tyvär ingen bild. men det var e liten mini bebis med armar o ben såg ut som den kröp där inne
    har Ul bilder från simon men vet inte hur jag får i dom på datorn från mobilen
    kram

  • Åttan

    Jag hade tänkt att vänta tills p åtorsdag med att testa om tanten håller sig borta.. då är det BIM+5 så då tycker jag att det borde vara på den säkra sidan. Änsålänge så har mensen inte dykt upp! Sambon sa idag för första gången att han trodde att jag kanske var gravid eftersom att jag sovit så hårt dem senaste 2 dagarna, igår försov jag mig till jobbet när jag skulle jobba natt ( hur man nu kan göra det) för att jag inte hörde när kl ringde och idag när jag skulle vända om dygnet från natt till dag så hörde jag inte heller kl utan vaknade 3 timmar efter kl.. så det kanske ligger någonting i det...
    Pyro pyret skrev 2008-04-14 13:44:14 följande:


    jeskan: när har du testdag? Lycka till. Nyköpings bo: fick du några bilder? i så fall vore det kul om du kunde lägga in dem i dina bilder på din sida.. så kan vi gå in och kolla på ditt pyre.
  • Pyro pyret

    nyköpings bo:
    Har du en sladd för att flytta över bilderna från mobilen till datorn? Kollar gärna in Simon.

    Jeskan: snart där, spännande.

  • Nork

    Kommer du få gå hem tidigare pga lyft och så?
    Själv kommer man jobba in i det sista, hua, känns lite jobbigt när jag tänker på det. Men jag tar bara 3 v nu i sommar och sen kan jag ju vara hemma minst 1 v innna det är dax.

    Imorgon ska jag på inskrivning. Känner mig lite nervös.
    För övrigt mår jag ganska bra nu. Blir dock ganska ofta svimfärdig, å det är lite jobbigt eftersom jag inte vill berätta för alla än. Sen blir jag så sjukt hungrig om jag låter det gå för långt mellan måltiderna, igår kunde jag inte räta på mig, hade så ont för att jag var så hungrig. Hade dock såhär även innan jag var gravid, men det går snabbare nu innan det händer. Är i v 11 idag.


    oxle bo skrev 2008-04-14 11:51:31 följande:
    män jag har sem v29-33 tänkte försöka bli sjukskriven efter det. kommer ju vara typ i v29 när jag kommer tillbaka från sem.krmar
  • Nork

    vad härligt, då börjar vi gå mot lite + tider igen. Jag lovar att hålla tummarna för er! Och sen hoppas vi att det blir som för mig och nyköpingsbo, efter ett + kommer det snabbt ett till!

  • Åttan

    Ingen december bebis här inte.. Snart ger jag upp det här känns det som... *gråter*

  • Nork

    ååååå nej vad tråkigt kramar om massor.
    Ge inte upp! Hoppet är det sista som överger oss (mitt talesätt när allt känns tungt).
    Men tillåt dig att deppa ett tag, sen kommer det känns bättre igen, men INTE ge upp!!


    Åttan skrev 2008-04-15 19:19:12 följande:
    Ingen december bebis här inte.. Snart ger jag upp det här känns det som... *gråter*
  • Åttan

    Ja jag tror att man måste få må dålig ett tag för att sedan kunna komma igen!


    Nork skrev 2008-04-15 19:22:19 följande:
    ååååå nej vad tråkigt kramar om massor. Ge inte upp! Hoppet är det sista som överger oss (mitt talesätt när allt känns tungt).Men tillåt dig att deppa ett tag, sen kommer det känns bättre igen, men INTE ge upp!!
  • Pyro pyret

    Jeskan:
    Å så tråkigt, men du hade inte testdag förren på torsdag... kan det inte va att du testa för tidigt?

Svar på tråden 2008 del2