Anonym (Kimchi) skrev 2025-03-16 20:56:59 följande:
Skulle du bli sårad? Det är ingenting mot vad fu gör mot andra. Du valt det alldeles själv. Låt männen bestämma själva om de vill fortsätta med dig. Stor risk att det slutar med att du förlorar båda två. Det är inte mer än rätt åt dig. Oärlig och otrogen. Sedan blir du sur om du blir kallad äckel? Du beter dig som ett äckel mot två män. Hur tänkte du då? Varför väljer du att göra så mot två män du påstår dig älska. Kan du inte förstå det minsta lilla hur skevt det är. Den enda du tänker på är dig själv. Ett fullblodsego som skiter ärtor i hur du behandlar andra. Du beter dig äckligt och är definitivt en slyna.
Tycker inte alla är äckel utan bara sådana som du och med ditt beteende. Smuts af!
Ja, det skulle jag. Jag kan inte berätta för min kollega att jag har sambo, hur skulle det se ut? Han har dessutom frågat mig rakt ut och jag ljög och sa att jag var singel. Som sagt jag älskar det vi har byggt upp min sambo och jag och kan inte se mig vara utom honom.
Att jag blir sur för att någon kallar mig för äckel är väl inte så konstigt? Det är väl ingen egentligen som vill att någon ska tycka så. Jag tycker dessutom att du spär på och gärna trycker på att man är ett äckel, tycker inte det är snällt. Vill du själv bli behandlad så?
Jag är inget ego utan blivit kär i 2 st och jag är som sagt ingen slyna.
Lite dubbelmoral från din sida? Tycker inte alla är äckel utan bara sådana som mig? Du gör allt för att jag ska känna mig skitig? Tror inte du skulle ha sagt så om det var en man utan bara för att jag är kvinna som du kallar mig allt möjligt vilket är fel