miamarina84 skrev 2015-07-25 18:17:08 följande:
Finns inget bättre yrke <3 efter semester ny hoppar jag till småbarn från stora barn. Ska vara på småbarn ett år, då arbetskamraten är tjänstledigt. Men jag hoppas inte kunna jobba ett år utan åtta månader ;) från o med nu. Ja mina arbetskamrater dricker mycket kaffe oxå. trodde som du att det skulle ta sig med en gång, dock inte... Men några av mina arbetskamrater vet att vi försöker iaf, så vi får väl se. Bim på onsdag men har inga symtom eller dylikt o hade ibte riktigt koll på just ägglossningsdagen, men hade sex runtomkring där så de gick nog ändå då spermierna lever i flera dagar :) kram för missfallet :(
Även om ni inte hade sex just på dagen för ÄL så fanns det säkerligen en hel del spermier i rörelse då iaf så en chans finns det ju absolut!
Efter mitt första missfall i höstas så har jag från Äl fram tills bim varje månad haft massor med symtom alltifrån molvärk, illamående, yrsel o framför allt stora o ömmande bröst. Sånt hade jag aldrig innan...Men förra månaden när jag plussade igen (som tyvärr också slutade i missfall) så hade jag inte alls mycket symtom o tänkte att det kasnke kan vara nå positivt vilket det ju också var :)
Så att du inte har så mkt symtom än kanske är positivt tänkte jag? :)
tack för kramen