Kullan90 skrev 2020-04-21 08:09:45 följande:
Vad roligt! Vi känner oss också redo för syskon, min dotter är dock bara 6 månader gammal. Jag ammar också, med oregelbunden mens, men har redan hunnit ha mens 3 ggr, första kom när hon var 2 månader, blä. Beror väl säkert på amningen? Väldigt svårt att veta när ÄL är. Har ingen möjlighet att tempa heller då dottern ammar så mycket under natten. Nu känns kroppen som den ska igen och jag är inte rädd att det ska göra ont, så äntligen kör vi på lite mer mys när vi får tid :)
Kul :) då är vi lite i samma sits :) ja det är inte alltid man hinner och orkar mys, haha, men då och då får man till det ;)
Jag tycker att det drar och spänner lite i livmoderpariet och hoppas väl på det bästa, men känns rätt osannolikt att vi lyckats pricka in nåt