Anonym (Ardna) skrev 2025-03-21 13:02:59 följande:
Håller tummarna för er som är vid äl, snart väntar ni för att testa 🤞
Jag börjar misströsta, testen är fortfarande svaga på cd 26. Förra månaden hade jag äl cd 26.
Hoppas äl kommer och tom en mens efter om det ska behövas, hellre det än en bortfallsblödning.
Åh, vad segt :( Hoppas det reder sig för dig! Att bara vänta är så frustrerande.
Nanathalie skrev 2025-03-21 13:05:33 följande:
Hej på er!
Jag har nu fått mina första positiva ägglossningstest (i rad??) efter mitt ma i v.11 (fostret dog i v9) och jag är både glad förväntansfull stressad och livrädd typ. Hoppas vi täcker upp runt äl. Vi ligger inte varje dag och börjar bli rätt slitna efter 1 års försök och vårt rätt sena ma. Mannen har dessutom svår prestationsångest och lyckas dessvärre inte alltid komma vilket skapar en enorm stress hos mig.
Jag har inte fått någon äl bekräftad än men jag tror på ägglossning senast imorgon med tanke på testerna och min magvärk. Har dock haft ont på båda sidorna, först vänster och nu höger.. hoppas på ett guldägg bara.
Jag räknar med bim 31mars/1april men plussade på äl+8 senast så kanske slipper jag vänta tills april. ❤️ Inget man vågar tro på ens. Bf på Lucia om det tar sig. Mysigt ändå.
Känner igen flera stycken här inne sedan föregående trådar. Tur vi kan dela detta tillsammans ❤️
Åh kan verkligen tänka mig att det är blandade känslor! <3 Håller tummarna för guldägg och lyckade försök!