Anonym (Ardna) skrev 2025-03-14 21:46:43 följande:
Ja kändes inte som drömmen ne 😅 men har precis fått tillbaka cykeln efter första barnet, så hoppas det ska rätta till sig. Lutinus ska hjälpa kroppen att hålla progesterinet uppe så att mensen inte kommer lika snabbt efter ägglossning. Hade lågt nör vi gjorde utredning innan första barnet också, så fick utskrivet direkt nu.
Hoppas din cykel ska rätta till sig med primolut. Precis, man vill inte tänka efteråt att tänk om det hade varit så det funkat. Jag är född fyra veckor innan julafton och kan inte tänka mig att det skulle vara värre att vara född en vecka innan. Men vill helst inte julafton 😅
Jag tar också lutinus. Hjälper mig att inte blöda hela lutelfasen. Har tagit i tre månader nu, så blödningarna har gett sig men fortfarande ingen bebis.
Hade bestämt att hoppa över den här gången pga jul men nu känner jag som er andra. Tänk om det här är månaden? Har en dotter född 22/12 och visst, hon tycker det är tråkigt. Men lider hon? Nej 😂
28/3 - Omega3
5/4 - Elisand
6/4 -Rumpetrollet
7/4 - Rhea
9/4 - enliten sladdis
10/4 - Annpor
10/4 - Berriesweet
13/4 Hoppaspånr3
14/4 - Loppan2025
14/4 - 7barnsmamman87
30/4 - Siripiri