Anonym (Senaste) skrev 2025-01-31 08:52:01 följande:
- Ja, alla de kvinnor som jag har haft sex med har säkerligen fejkat sin njutning och sina orgasmer med mig
- Jag vet var klitoris sitter
- Jag tycker att det är tråkigt att kvinnor inte njuter av sex med en man. Det hade varit trevligt om dom hade gjort det. Men det är som det är.
- Jag är högst antagligen rent av usel i sängen. Men även om jag hade varit mindre usel i sängen så hade inget förändrats. Varken jag, eller någon annan, kan förändra vår nedervda biologi.
- Min fru har inte uttryckligen bekräftat min teori. Mer underförstått och genom sitt "beteende". Hon försöker uttrycka något annat - men handling och beteende säger det rakt motsatta.
- Det är inte viktigt för mig att övertyga någon. Jag startade tråden för att lufta min insikt och höra om någon kvinna våra erkänna att hon innerst inne inte vill ha sex för sexets skull.
Jag frågade varför klitoris finns. Inte om du vet var den sitter. Kan du inte läsa?
Varför kan kvinnor få orgasm själva men inte med män? Hur går det ihop? Då har de ju sexdrift? De kan ta på sig själva när de har sex med män? Eller lära upp mannen och involvera honom i aktiviteten? Du verkar ha en gammaldags syn på vad sex är? Det man gör på egen hand kan man ju involvera mannen i? Varför måste sex bara handla om mannens njutning?
Så praktiskt för dig att det inte är nån idé att försöka bli bättre i sängen och att kvinnor inte kan njuta. Då behöver du inte anstränga dig. Du är lat och vill hitta ursäkter? Till och med läsa och kommunicera är för jobbigt.