ClumsySmurf skrev 2023-08-19 23:21:06 följande:
" läst hans svar eller bara mina och gjort egen tolkning?"
🤔
Anonym (Incel slem) skrev 2023-08-18 18:51:24 följande:
#4119Anonym (Balansspelaren) skrev 2023-08-18 18:36:33 följande:
Skippa Drama Queenandet!
Svara nu bara på frågan istället
?En kvinna som är ful och manshatare hon får skylla sig själv?
Håller du med om det påståendet eller gör du det inte?
Ja eller Nej?
om man hatar det man vill ha så får man skylla sig själva om man inte attraherar det man vill ha oavsett kön. så hur många manshatare ser du starta trådar om statlig rätt till kuk? om du kan vara så *balanserad* nog att svara. eller vad tillför din fråga? En gris är en gris oavsett om man sminkar den eller försöker kalla den för en häst.
"är det inte skillnad att hata på grund av brott eller bli ratad? jämför du ens dessa i samma skala? om så är fallet är det en ny nivå."
Är det inte någon skillnad att hata kvinnomisshandlare och rent allmänt hata män? jämför du ens dessa i samma skala? om så är fallet är "en gris är en gris" en ny nivå, det är ju inte särskilt vanligt att någon jämför t.e.x våldtäktsoffer som hatar våldtäktsmän med grisar.
Men förlåt mig, glömde fråga vad du menade med manshatare.
Vad menar du då med kvinnohatare?
Låtsas du veta alla incels erfarenheter?
Anonym (Incel slem) skrev 2023-08-19 20:15:19 följande:
#4245[...]
de ensamma kvinnorna jag känner skyller på sig själva, på samhället, på media. att alla bilder i magasin eller instagram är retuscherade som får folk att tro att bristningar, porer, hårstrån inte existerar på andra än en själv. De skyller inte på män. tydligen extremt svårt för män att förstå detta.
Jag har tydligen extremt svårt att förstå det för att jag tycker det är stor skillnad på att vara osäker i sej själv för att man inte lever upp till ideal man vet att man inte behöver leva upp till och tro att alla andra har ett ouppnåeliga ideal.
Det är komiskt hur mycket du väljer att läsa in och tolka.
var har jag sagt att det är okej att hata män? Snälla roa mig med att visa var jag sagt det. har jag någonstans sagt att kvinnohatare är rövhattar och manshatare är idoler? läsförståelse behöver nog införas som ämne i skolan, även tolkning av text,
en man som våldtar, misshandlar, kränker är en rövhatt. Rövhattar är grisigt beteende. därav gris. eller anser du att det är bra beteende? Eller att vi ska tacka alla män som inte är rövhattar? Tycker snarare att man ska kunna förvänta sig att ens medmänniskor inte är rövhattar. Men det är kanske för mycket begärt.
med incel menar jag de ensamma män som anammat incel-kulturen. De andra män som också KAN kallas för incel väljer jag att kalla ensamma män just för att särskilja. hade du bemödat dig att läsa lite inlägg hade du sett det med. min sambo var tidigare en ensam man, och han och alla andra goda ensamma män ska INTE förknippas med de incel som sprider kvinnoförakt och odemokratiska värderingar som reglera dejting, folks sexliv, kåthetspiller till kvinnor etc. men det är väl fel av mig att särskilja dessa män? eller anser du att fredliga incels ska förknippas med terrorist-incels som det stod i attikeln som ts själv länkade?