BIM December 2022
För oss som har BIM december 2022!
Loulou92 4/12 - 2 försöket efter missfall
För oss som har BIM december 2022!
Loulou92 4/12 - 2 försöket efter missfall
Åh nej Foodie!
Vi ses säkert i januari tråden, väntar bara på tanten här med... 😒
Jag har en köänsla som säger att v in gör det Foodie 🤪🤪
Känns inte som att jag blev gravid denna månad. Mina bröst har i och för sig känts annorlunda denna månad men testade minus på äl + 10 och jag tror faktiskt inte att det blev något, så inväntar mest mensen.
Behöver ta ett uppehåll i det här en månad känner jag, då det är psykiskt krävande att hålla koll på ägglossning och åka upp till Uppsala för insemination. Jag förstår att ni andra försöker bli gravida med partners, och det är en viss skillnad ändå. Men jag följer tråden och hoppas att många plussar denna månad!
Jag hoppar på här. :)
Hade ÄL 25/11 och BIM 10/12.
Tog ett test igår men det var negativt. Har sedan torsdags haft diverse ?bekymmer?; ömma bröst (brukar bara vara i Max 3 dagar annars), smärtor i livmodern liknade mensvärk (brukar vara i Max 3 dagar veckan innan mens annars), illamående - ibland mer och ibland lite, yrselattacker.
Vågar inte tro något, men man hoppas ju verkligen!!! <3
Nu börjar väntan på att kunna testa? Skulle vilja säga att jag hade äl på cd18 men nc säger annat. Men tycker ändå vi gjort bra ifrån oss.
Mitt svaga streck i förrgår på bim-4 visade sig verkligen vara positivt 🙊😍
Bim-2 idag och positivt på det digitala testet 😍
Hoppas mitt lilla frö får stanna kvar och bli vår efterlängtade tredje och sista pusselbit ❤️
Lycka till alla ni som fortfarande väntar på era plus, snart är det eran tur ❤️
Grattis till alla plussare! 😍
Jag hade Bim i lördags men eftersom jag är ganska säker på att ÄL skedde senare så räknar jag själv om Bim till torsdag/fredag.
Tog senaste testet i lördags (ÄL+9) och det var jättenegativt, så har bestämt att inte testa förrän fredag/lördag igen.
Min temp har hållt i sig men har vaknat på nätterna så litar inte riktigt på det.
Inga symptom.
Stort grattis nininini 👏😍
Loulou92 då har vi nu test dag tillsammans, jag ska testa lördag om inte mensen kommit tills dess 👏👀😊
Stort grattis nininini 👏😍
Loulou92 då har vi nu test dag tillsammans, jag ska testa lördag om inte mensen kommit tills dess 👏👀😊
Uuuhh spännande! 😍 det här blir oavsett min längsta cykel sen jag började fylla i cykeln i Flo i augusti förra året.
Blir det inget denna gång så hoppas jag innerligt komma tillbaka till min 29-30 dagarscykel, varenda dag är för lång när man bara vill veta 🥲
Jag håller alla tummar och tår för oss 🤞
Ingen som råkar sitta på en snabblänk till BIM-listan, som skulle vilja lägga upp den senaste igen? :)