Micka! skrev 2015-03-11 17:24:03 följande:
Har beställt barnvagn, blev en Brio smile, grå/ svart 
Så glad 
Har kikat lite på andra ultraljudsbilder på könet, underifrån( som vi såg på rul), lite kul att jämföra, tror verkligen vi får en flicka nu, även fast bm inte var helt 100% säker på det!
Var till ikea och shoppade lite skötbord och tillbehör! Börjar få jobbig foglossning, så det känns bäst att pyssla med lite av inköpen redan nu!!!!
Har fått rejäl mage redan, går in i v. 20 på lördag.....
Åh, vi körde också Brio Smile, kul! Svart/svart blev det för oss :)
Angående oro inför RUL,jättejobbigt för er som har det så ni inte ens kan se fram emot att få se liten!
Själv kände jag en viss oro, men mest positiv förväntan! Nog naturligt att vara lite orolig, men jag tror att kan man vara positiv så är det jättebra! Jag var som ni kanske minns extreeemt nyfiken på kön och superbesviken när jag inte fick veta, trots att jag såklart var jätteglad över att bebis var frisk. Nu i efterhand känns det lite som att det kvittar, varför vet jag inte.... har dock ändå bokat nytt ul för att ta reda på kön 15 april :)