Vi som börjar använda Clearblue fertilitetsmonitor i Oktober 2009, Del 3
Kör igång del 3
Länkar till tidigare trådar
www.familjeliv.se/Forum-1-3/m47869772.html
www.familjeliv.se/Forum-11-238/m49884291.html
Kör igång del 3
Länkar till tidigare trådar
www.familjeliv.se/Forum-1-3/m47869772.html
www.familjeliv.se/Forum-11-238/m49884291.html
puh; När jag var tvillinggravid så blev jag SUPERTRÖTT redan 8 dar efter dom satt in embryot, plussade 11 dar efter ÄL- men då visste jag ju att dom satt in ett litet 6 celligt embryo....Lite mer flytningar hade jag oxå- men kommer inte ihåg om det kom lite senare...
Med Alexandra så var jag nog osäker, ja molvärk, typ mensvärk men det har jag ju jämt (känns det som) efter ÄL. Trött blev jag senare, men inte alls på samma sätt som gången innan.
Hoppas du är gravid nu!!!!
jag går här och känner och känner, dag 24 nu, hade molvärk för några dar sedan nu typ ingenting, trött är jag men det är ju för att man går upp så tidigt varje morgon och oftast lägger man sig lite för sent! .igår somnade jag innan 22 men det var bara för att jag såg en bra film-då somnar jag alltid!OM det mot all förmodan har tagit sig så skulle BF vara på julafton (om jag räknat rätt)
Och en helt annan fråga .... var köper ni era stickor och vad får ni betala för dom?
e det inte olika med frakten?? jag beställer också på billigatester men om jag inte minns fel så tog de frakt på medistore???
Jo det stämmer att de tar frakt på mediastore. Beställde stickor på babytime.se idag för 279kr inkl frakt - var det billigaste alternativet jag hittade iaf. Hoppas det går snabbt att få hem dom då stickorna håller på att ta slut, men det brukar väl bara ta någon dag.
Är första gången jag testar monitorn och först idag, dag 19, förändrades utslaget från låg till hög vilket känns kul - var först lite bitter då jag trodde att den inte fugerade ;)
Hej
Hoppas ni inte tar illa upp (jag är inte så aktiv på FL men kikar in ibland) att jag hoppar in så här men ville bara rekommendera en sajt där de har kampanj på fertilitetsmonitorn just nu
gravidochbarn.se/14-clearblue-fertilitetsmonitor
Beställde och fick stickorna nästa dag - 279:- inkl frakt.
Lycka till alla