Anonym (hej) skrev 2023-07-29 01:38:51 följande:
Nej, det är inte jag som menar det utan det var några som skrev det i början av tråden.
Jag antar att det är skillnad på att vara man och kvinna, för de kraven ställs bara på män trots att vi officiellt sätt ska leva i ett jämställt samhälle.
Ja, det är skillnad på att vara kvinna och man, "Genius". I skallen är dessa två kön likadana, både män och kvinnor kan t.ex. vara logiskt styrda och inte sänka sig till de mest känsligas nivå, lägga sig på rygg och skrika att "det är så synd om mig". Man har verkligen "förlorat" då, sett på den logiska hierarkin. Så jäkla pinsamt och failat. Jag är kvinna och skulle aldrig handlat så patetiskt. Jag ska inte tvingas ihop med såna individer, då vrålar jag rakt in i deras öra tills de frivilligt försvinner bums. Problem solved!
Män och kvinnor ser inte likadana ut mellan benen, och det är härifrån som alla skillnader kommer, INTE från skallen. Det kan inte bli jämställt och jag är inte feminist, jag är liberal. Vi alla får vad vi förtjänar. Man ska ha långa stimulerande skolgångar oboreonde av hur gammal man är. Man ska satsa på dem som vill satsa på sig själva. Det är något allvarligt fel på individen som inte vill lära mycket nytt, detta är människans enda vapen då vi inte har stora klor eller tänder, och människor som inte lär en massa nytt med en LÄNGRE skolgång är lika illa som fåglar som inte kan flyga, eller fiskar som inte kan simma. Det är från hjärnan som just människans "Power" kommer ifrån, och hela det naturliga urvalet säger samma sak. Man ska även ha empati som människa. Jag skrev igår i en annan tråd:
![](https://www.familjeliv.se/gallery/image/5400321/full_600/php4bMY9C68757.jpg)
Kvinnor och män ser alltså inte likadana ut mellan benen, och kvinnor är människofabriker. Man kan inte spontant börja äga en fabrik hur som helst, man måste vara kompetent för att få komma nära. Det är inte mindre synd om kvinnor, när jag ger männen en kram så känns det för mig som att "krama ett träd", jag känner ingenting. Ser du inte orättvisan i detta då? Då har du ingen empati, då ska du inte komma nära kvinnor. Önskar att jag kunde pusha iväg dig och säga att här hör du inte hemma om du inte har empati för att kvinnor inte känner någonting (du som känner sexlust lätt skulle aldrig velat droga bort denna).
Kvinnornas enda glädje är att kunna välja man i princip hur som helst, men det är mannen som KÄNNER mest (alla vet om att män känner mer attraktion). Kvinnor går sedan i efterhand sönder i en förlossning. Självklart ska de få känna glädje "på sitt sätt", du kan inte försöka ta bort detta från dem. Som sagt, bäst att du inte försöker reglera bort sådant som är kul för just det könet, för att då blir det synd om dina öron, enda tills du försvinner från varje kvinna för gott.