Anonym (Toker) skrev 2024-11-19 22:38:20 följande:
Terapi är väl okej. Medicinering är jag inte så pigg på. Inte säkert att det räcker ändå? Så även om jag skulle gå med på vård så skulle det inte räcka?
Har väl egentligen bara trasslat in mig i den här skiten av spänning och nyfikenhet. Nu är det lite svårt att backa bandet.
De tror att jag lider av flera saker. ASPD bland annat. Någon sa den mörka triaden. De tror att jag har kriminella aktiviteter för mig. Jag är dömd för brott. Jag är misstänkt för brott. Sen tror de mer saker som jag inte vill nämna här. Men vet inte exakt vad de överfört till soc. En del är sådant de typ vet, men ändå inte.
Jaha. Det är du som är misstänkt och dömd för sexualbrott. Och har stalkar en psykolog på nätet. Och upplever dig själv blivit stalkas av denne psykologen, som mer eller mindre hittade dig på gatan.
Ja, orosanmälan är absolut på plats. Synd bara art inte barnen blir orosamälda också.
ASPD låter det absolut som du har.