Vi som skall ha barn i November 2012!!!
Hej är beräknad nån gång runt den 15:e november. Vet inte exakt för har ingen aning när ägglossningen var! Hade varit kul och följas åt ett par stycken och jämföra oss lite:) Hoppas ni hakar på!
Hej är beräknad nån gång runt den 15:e november. Vet inte exakt för har ingen aning när ägglossningen var! Hade varit kul och följas åt ett par stycken och jämföra oss lite:) Hoppas ni hakar på!
Hej igen alla!
Vi var på ultraljud den 18:e juni och allting såg bra ut men hon låg ihoprullad som en katt och jag tyckte mig ha svårt att se någonting alls, dom är verkligen duktiga barnmorskorna som kan se allt!
Jag skrev hon ja, det var vad dom sa, en lite flicka som är beräknad den 8 november!
Förra veckan, i 21 fulla veckor kunde jag och sambon känna första riktiga sparken :)
Hej! Här är en till som skall få en bäbis, han är beräknad till den 3 november. Denna lille kille är min 3:e och det är en sladdis, min son är 17 och min dotter 19, min sambos 2 pojkar är 15 och 19 så det är vår första gemensamma, planerad och sååå efterlängtad. Idag blev nog namnet bestämt, vi var väldigt överens att Charlie är ett fräck namn på en liten tuffing. Vecka 24 och han rör sig väldigt mycke just nu ;)
Hallo Alla!
Vad roligt att så många mer ska ha i november Jag är beräknad till den 18.
Och det är mitt första barn.och jag är är 26 år gammal.
Myran77: bor i Lund! Är det fler här som bor i Skåne?
Jäklar vad stor och trött jag börjar bli, förresten! Nu tycker jag att det räcker - det var kul med mage, men nu är det bra tack :) Känner mig redan höggravid! Hur sjutton kommer jag att se ut om 4 månader?