• Anonym (TS)

    En riktig skitolycka, bokstavligt talat

    Ja herregud idag hände det som bara inte fick hända. Jag tar det från början.

    Jag tröck i mig nästan en hel grillad kyckling med lite sallad till middag och packade in ungarna i vagnen för att bege mig till en lekpark 3km härifrån direkt efteråt.

    När jag kommit en bit på vägen kände jag hur det riktigt bubblade till i magen, men tänkte att det är nog ingen fara så jag fortsätter gå.
    Helt plötsligt så small det riktigt till och jag kände att nu är det panik, snart skiter jag på mig.
    Lite längre fram står det några stora granar på en liten äng bredvid gångvägen och bostadsområdet som låg bredvid.
    Så jag skyndar mig in med vagnen mellan granarna och drar ner byxorna och sätter mig ner.
    3åringen frågar vad jag ska göra och jag svarar att jag ska bara kissar lite, till hennes stora förtjusning.

    Sen lättar jag på trycker, och det riktigt sprutar ut. Det både låter och luktar. Jag kikar bort mot husen och gångvägen så att ingen ska se mig.
    Det var med bultande hjärta jag satt där!
    Sen tar jag servetterna ur skötväskan (tack och lov hade jag med mig den)
    och torkar mig.
    Någonting jag inte räknat med var att mitt arsle var mycket närmare marken än vad jag trodde, så när jag har torkat klart och ska ta bort handen råkar jag doppa hela handen i härligheten.

    Jag trodde seriöst att jag skulle dö. Hela handen var täckt av en gul/brun sörja.
    Så jag börjar torka av det värsta med servetterna och sköljde av lite med varmvatten som jag hade i termosen (tack och lov äter bebisen ersättning)

    Men jag var fortfarande helt gulfärgad om handen och det luktade apa.
    Svär över mig själv och min motvilja mot våtservetter.
    Precis då ser jag hur det kommer folk gående mot mig på andra sidan ängen.

    Och där står jag. Fullt med små bruna servetter omkring mig, en stor bajshög och en hand full med skit.

    Så jag tar vagnen och skyndar mig därifrån. Panik hade jag eftersom jag var långt hemifrån. Vad fan gör jag nu?!

    Så får jag syn på ett äldre par som står och lassar in utemöbler så jag skyndar dit och säger
    "Jag har världens konstigaste fråga, jag har bytt blöja på bebisen och råkade få lite bajs på handen. Jag är långt hemifrån, skulle jag kanske få låna eran toalett och tvätta händerna?
    De får jag så jag skyndar tacksamt in och tvättar händerna riktigt ordentligt.

    Skyndar sen ut igen eftersom barnen är kvar ute i vagnen med mannen som bor i huset.

    När jag kommer fram så säger jag glatt till 3åringen "sådär nu är mamma fin om händerna igen"

    Då kläcker ungen ut sig "mm mamma bajsade i skogen"

    jag trodde jag skulle dö!! Jag blir helt eldröd i ansiktet och säger lite fint "nämen mamma bytte ju blöja på bebisen"
    Samtidigt som jag tackar för lånet, tar vagnen och skyndar mig därifrån.

    GAH vilken jäkla dag jag har haft!
    Nått är säkert iallafall och det är att jag ska inhandla våtservetter!

    Är det någon mer som har nån skitolycka att dela med sig av?

  • Svar på tråden En riktig skitolycka, bokstavligt talat
  • GreatMaffian

    *ASG*
    Tack för din skitroliga händelse TS, som du delade med dig av..
    Men nej, jag har själv inte råkat ut för nåt liknande, tack å lov Cool 

  • Prodigio
    Anonym skrev 2013-01-30 13:01:03 följande:
    Detta hände mig igår å är långt ifrån så pinsamt som många andra skriver om, men ändå detta va så typiskt det som hände. 

    Jag å min kille har vart ihop 3 år. Har aldrig släppt en fis inför honom än mindre gjort nummer 2 på toa när han är hemma, ja ja vet jättelöjligt men så är det.

    Så igår var vi ute å käkade på kvällen, kände direkt att det började kurra sådär obehagligt i magen, när det liksom blir bråttom å gå på toa. Vi åkte hem, å ja hade så ont i magen så ja kunde knappt sitta stilla.  Vi kom hem å skulle dricka lite kaffe å ja kände bara att detta går f-n inte, ja måste skita, NUUU! Å visst vi har vart ihop 3 år så hela världen va det väl inte, om det nu inte var så att han renoverar hallen, å det finns ingen toadörr. 
     Så där satt ja, med världens diarré å världens eko i toaletten, världens stank, utan toadörr. Ja man kan väl säga att där släppte vårat förhållandes spärrar :p  
    HAHA! Du och TS gjorde min dag, skrattade så jag vek mig dubbelt på soffan och ögonen började tåras... Inget lika coolt att berätta själv tyvärr...Skrattande
  • Orcha
    Anonym (hahaha) skrev 2013-01-20 00:17:52 följande:
    HAHAHA jag skrattar så tårarna sprutar här! Det här är den roligaste tråden någonsin!

    Jag måste berätta om en historia som jag läst på FL, det är inte jag själv men den fick mig också att gapskratta. Kan någon kanske hitta tråden?

    Den handlade om en tjej som altid brukade ha förstoppning och bara bajsade typ en gång i veckan. Så när hon satt på toan kände hon att nu är det äntligen dags att bajsa! Men då ville hon ha med sig en tidning på toaletten, eftersom det tar sån tid för henne att bajsa,  och skulle springa ut för att hämta den. Då känner hon att bajset redan är på väg ut! Hon sätter sig på hallgolvet och bajsar, men precis då kommer hennes man/sambo hem tillsammans med en arbetskamrat eller vän som följde med honom hem! Där sitter hon och stirrar på dem medan hon bajsar på golvet!

    Skrattar så jag gråter!
    It was love @ first sight, not the second though.
  • Anonym (Kina)

    Igår hände det mig igen. Jag hade varit förstoppad i ett par dagar och har samtidigt influensa och brukar bli lite risig i magen då, men nu hade det inte kommit nåt på länge. Jag och sambon hade precis ätit en stark middag och jag var obehagligt mätt. Så började vi prata om fisar och hade jävligt kul, jag skrattade så jag kände att magen krampade, och fick samtidigt hosta. När vi är mitt uppe i världens skrattanfall och jag, kippandes efter andan, försöker beskriva hur min sambo fes i sömnen föregående natt, så känner jag att magen bara ger efter och jag linkar iväg i hallen, hostandes och kvävandes av skratt och BAJSAR PÅ MIG. Min sambo höll på att svimma av skratt och jag grät och skrattade på samma gång medan jag kröp in i badrummet.

    Det var nog det pinsammaste som hänt mig Tyst  om än väldigt roligt Tungan ute

  • Anonym (Bajspojken)
    Anonym (Kina) skrev 2013-02-10 19:29:59 följande:
    Igår hände det mig igen. Jag hade varit förstoppad i ett par dagar och har samtidigt influensa och brukar bli lite risig i magen då, men nu hade det inte kommit nåt på länge. Jag och sambon hade precis ätit en stark middag och jag var obehagligt mätt. Så började vi prata om fisar och hade jävligt kul, jag skrattade så jag kände att magen krampade, och fick samtidigt hosta. När vi är mitt uppe i världens skrattanfall och jag, kippandes efter andan, försöker beskriva hur min sambo fes i sömnen föregående natt, så känner jag att magen bara ger efter och jag linkar iväg i hallen, hostandes och kvävandes av skratt och BAJSAR PÅ MIG. Min sambo höll på att svimma av skratt och jag grät och skrattade på samma gång medan jag kröp in i badrummet.

    Det var nog det pinsammaste som hänt mig Tyst  om än väldigt roligt Tungan ute
    Åhh stackare! Det kan inte vara så kul att skämta om hur sin sambo fiser om nätterna när man samtidigt fiser och skiter ner sig :D
  • Emzas

    Jag var sjukt nära en olycka häromveckan. Jag är laktosintolerant och effekten av laktosintag är att jag får diarré och kramper, oftast väldigt fort efter intaget. Iaf. Ibland kan jag fuska liiite och då klarar jag mig ändå men av någon anledning så hade jag inte tänkt mig för och fuskat två gånger på samma dag. Det går INTE! Det slutar med att vi åker i bilen på väg hemåt( efter ett 30-års kalas med smörgåstårta och marängsviss )när maken inser att jag inte sitter ordentligt på bilsätet och undrar vad jag gör. Jag väser: Köööööör! Jag kände att om jag slappnar av och sätter mig, då skiter jag ner mig. Så... Jag spjärnar med fötterna mot golvmattan i bilen, som om jag skulle pallnita om jag körde, och spänner benmusklerna. Väl hemma sprang jag in och hann knappt, men ändå, fram till toan. Puh...

Svar på tråden En riktig skitolycka, bokstavligt talat