Campingtråden längtar efter våren !
Wilowa skrev 2010-12-06 19:50:54 följande:
Platserna var så trånga att de som hade förtält inte fick plats med bilen bredvid.

Fast trängseln var inte det värsta, utan det var att de inte hann med att hålla fräscht i duschar och toaletter. På herrarnas så stank det urin (enligt min man).

Fast det är några år sedan vi var där så de har kanske hunnit förbättra sig.
Vad det gäller Böda camping så orkar jag inte se på det...det är bara föööör mycket.

Fast min man brukar se på det och han gillar det.
ja du jag har sett på den 2 ggr. o jag blir så shockad att det är sådär på camping, det måste ju vara såååå överdrivet. o det är det ju säkert. för vem skulle se på det annars eller?
men man blir allt sugen på att ut o campa. men inte böda (för våran del). vi har en resa inbokad nu. vi ska uppåt landet, närmare bestämt lycksele, det är studentfirande till sommaren, och då passar vi på att ta med husvagnen så får vi vårat eget boende, o slipper trängas hos släkt, ska faktiskt bli riktigt skönt. o jag längtar till sommaren, e ingen vintermänniska. men det e ju gött med snö ute nu när julafton närmar sig