Anonym (ace) skrev 2018-07-10 20:18:17 följande:
Jag antar att du har haft struliga föräldrar eftersom ingen normalfuntad vuxen skulle tillåta sitt 16-åriga barn flytta ihop med en en pojkvän, än mindre en pundare. Bara kompletta idioter skulle tillåta det.
Hahaha, jag skulle egentligen inte svara en feg fördomsfull människa med rutten människosyn - men du tar ju priset med dina fördomar! Herregud, när jag flyttade hemifrån var det inte allt för ovanligt att flytta som 16-åring. Jag hade många vänner som flyttade för att börja gymnasiet på annan ort, var dessa då inte normalfuntade?
Dessutom flyttade jag inte ihop med en pundare, jag flyttade ihop med en kille som studerade på högskola här i stan och samtidigt fick jag dessutom gångavstånd till gymnasiet. Mina föräldrar och jag hade och har en mycket god relation och jag pratade (och pratar än idag!) med min mamma flera gånger varje dag.
Du måste bara ha en svans. Det finns ingen människa som är så korkad.