lingonrisig skrev 2016-09-25 12:24:27 följande:
Oj haha ja då är det kanske inte lika kul på vintern. Jag älskar snö men minns fortfarande min första vinter i Luleå som en smärre chockupplevelse, -35 grader rakt i ansiktet som en fet käftsmäll! Då fick man känna att man levde. :) nej, försökt länge har vi inte gjort, vi dumpade skydden i augusti och tänkte att det blir när det blir, men jag inser att vi haft en himla tur. Tycker ändå att nedräkningen till bim den här månaden var otroligt segt haha. Hur länge fick ni vänta?
Haha jo 35 är en känsla! I vintras var vi nere i 43 som minst:) älskar dock vårvintern här. Då man åker skoter skidor och njuter av värmen trotts snö:) ska bli intressant att se vilket skick man är att åka skoter iår:)
Nej vi hade en riktig tur. Bestämde oss att försöka 27 augusti och nu kom det. Hade trott de skulle vara svårt då jag och exet fick gå utredning och få tabletter för att ja skulle bli gravid.