Vem går i strumpbyxor idag?
Vem har på sig strumpbyxor nu?
Vem har på sig strumpbyxor nu?
En bild på mej hemma idag!
Har du alltid stånd när du är hemma?
Du har lagt in bilder förut också på dig hemma och då alltid med stånd. Jag förstår inte riktigt vad din kuk har med trådstartarens frågeställning om ifall man har strumpbyxor på sig att göra?
Men snälla nån! Vad gör du inne i en tråd som så illa passar dej!
Kan inte hjälpa att jag har en stor kuk...
Svarta 20 denier idag. Ett känt märke av bra kvalitet. Nyansen är den "kalla" svarta och de är en aning flammiga, vilket är ganska fult. Känsloupplevelsen att dra på dessa alldeles nya är dock stor. Skööööönt!
Idag blev det mina rosa nya strumpbyxor. Jag är väldigt nöjd läckert! Det finns så många fina färger att köpa som jag tänker Köpa! För mig är inte bara känslan viktig att ha på sig strumpbyxor utan även ha en färg som gjör mig glad och får mig känna mig vacker.
Jag är beredd att hålla med. Hur i hela friden kan man tycka det är något speciellt överhuvudtaget? :) Jag gillar det inte särskilt mycket, medans andra gillar det skarpt. Det är väl så det är bara :). Ens personlighet, tidigare upplevelser i livet, osv... Mycket som påverkar. Jag är mest fascinerad av hur du kan komma ihåg färgens namn, och denier på alla dina strumpbyxor! :D För det verkar du göra av vad jag läst i dina tidigare svar här i tråden.
Det finns fantaster och specialister på de mest bisarra områden. Människor som memorerat vilka rumsnummer de olika medlemmarna i Beatles bodde på när de var i San Francisco.Eller utväxlingar på gamla cyklar från första världskriget. Ett tag kunde jag rabbla alla modefärgerna från 1970 och framåt. Och det är sällan jag misstar mig- även på trettio meters avstånd- om det en varm sommardag mot förmodan dyker upp en kvinna med nylonstrumpor på. Sådana förekommer då och då iaf i Sthlm C. Lika spännande och glädjande varje gång.
Svarta 20 denier idag. Ett känt märke av bra kvalitet. Nyansen är den "kalla" svarta och de är en aning flammiga, vilket är ganska fult. Känsloupplevelsen att dra på dessa alldeles nya är dock stor. Skööööönt!