BF i oktober. Någon som vill följas åt?
anansie skrev 2013-10-20 20:52:57 följande:
Fast sist sa barnmorskan att den var fixerad och låg långt ner.. men det trycker inte det minsta. Det gjorde det när jag väntade dottern, då kändes det som att jag höll på att tappa ut nåt mellan benen, haha. Nää ingen magsjuka :) Var nog bara en kombination av att hon druckit en massa vatten och började hosta. Phu, tur!Vad skönt att det inte var magsjuka :) ja men då håller vi tummarna på att det är något på g nu då!! :)
LinnElin skrev 2013-10-20 21:31:28 följande:
Hon buffar till ibland men det är väl så trångt där inne nu. Har lite molande värk i nedre delen av magen som kommit den senaste timmen så jag hoppas att det tilltar i styrka!! Enda gången ever jag vill känna smärta.Haha eller hur, jag tänkte på det förut. Att här har man gått och önskar att det ska starta, men när värkarna väl börjar så lär man ju inte direkt njuta av smärtan! Men det fixar vi, eller hur ;) åh vad skönt att du börjar känna av! Hoppas du slipper tiden hos läkaren på fredag då! Kanske har du bebis istället :)
SmultronSöt skrev 2013-10-20 21:58:50 följande:
Haha i know the feeling först ett par känningar - sen bara *poff* som bortblåst..Haha visst är det frustrerande!! Blir snart tokig... VARFÖR måste det stanna av?? Snart tar jag med mig barnen ut och hoppar på deras studsmatta hihi :) hur känner du dig då?