Inlägg från: Snowgirl |Visa alla inlägg
  • Snowgirl

    30+ som väntar/har fått syskon, del 8

    Jossan, kul att höra ifrån dig och skönt att bebis mår bra!

  • Snowgirl
    Resande, Skönt att EKG:t såg bra ut! Jag tror att jag har något liknande. Hjärtat kan flippa ur och rusa med en puls på över 200 slag per minut. Testade med pulsklockan en gång. Hur som helst så ser EKG:t bra ut på mig också. Jag fick ha en dygnsövervakning med EKG, men då hände såklart inget. Hur som helst är det otäckt när rusningarna sätter igång. För mig tror jag knappast att det är något farligt då jag upplevde det första gången för ca 15 år sedan.

    Chiqita, Vad härligt att du är nöjd   

    Vi5, Ta det så lugnt du kan nu. Svar här får vänta till senare. Kram!  
  • Snowgirl

    Elsis, Det är roligt det där med namn på dockor. W har också en docka som heter lika som hennes kusin som är två år yngre. Hon pratar om dockan M och riktiga M

  • Snowgirl

    Här delar ni med er ser jag Jag tar lite lågt blodtryck och lite bröst Kilona avstår jag.

  • Snowgirl

    Hm. Jag har faktiskt ingen aning om hur lång tid det tog eller hur många krystvärkar det var. Plötsligt var hon bara ute. Jag minns bara de två sista. Jag var rejält borta på slutet av förlossningen.

  • Snowgirl

    Jag gillar Algot
    Om W hade varit en pojke ville jag att han skulle heta Noel, men sambon tycker Noel Gallagher är dum i huvudet så det gick bort. Det är inte lätt det här med associationer. Ida var med på våran flicknamnslista, men det inte helt bra med efternamnet. Lovisa tycker jag är fint.

  • Snowgirl

    Grattis till lyckat ultraljud Kate! Skrattar gott åt att du såg en snopp som kan vara en armbåge

  • Snowgirl

    Firren, Jag tycker också Love är fint, men funderar på om det kan ställa till problem om Love flyttar till ett engelsktalande land.

  • Snowgirl

    Förstår inte varför folk frågade vad du heter egentligen. Det är väl många som heter Piggley Wink eller?

Svar på tråden 30+ som väntar/har fått syskon, del 8