• Svar på tråden Hästtråden v. 11
  • JohannaJ

    Hej allihopa!
    LÄnge sen men jag har varit med om en elak olycka som resulterade i sängliggande länge, fick benet avsparkat + korsband i knät och menisk som åkte av.

    Men nu är vi på gång igen. Äntligen! Hästparken har utökats med ett fint sto e Chess.

  • littlemum

    Stallägarna hade fixat i stallet så inget var fruset nu på morgonen. De hade satt in en värmefläkt och "isolerat" vid "gödseldörren" med halm. Hängt upp täcke på väggen osv. Måste säga att det var en glad överraskning!


    Hade med båda barnen imorse. Packade ner varm oboy och smörgåsar så de satt och åt frukost medan jag släppte ut hästarna. Sedan var de med och sopade stallet medan jag mockade och fixade mat. Hur mysigt som helst!


  • Fru Wirenborg

    JohannaJ: oj då!! Det lät verkligen inte roligt...krya på dig {#lang_emotions_flower}

  • littlemum
    Nemia noj skrev 2010-01-07 13:07:18 följande:
    Men ÅHHH är det bara vid mig som texterna är helt flumm?? Skit jobbigt att läsa ju. Allt står så här.. lang_emotions_flower}" src="www.familjeliv.se/lib/tiny_mce3/plugins/emotions/img/smiley- flower.gif" border="0" alt="{#lang_emotions
    Jag har det också så!! Blir helt snurrig... 
  • Nemia noj
    littlemum skrev 2010-01-07 13:19:11 följande:
    Jag har det också så!! Blir helt snurrig... 
    Ahh oki, nu verkar de ok igen..
  • Nemia noj

    Johanna; aj vet bara hur j**a ont de gjorde att bli kickad av kallblod fölis på 2 mån gammal. Hoppas de blir bra snabbt.

  • littlemum
    Nemia noj skrev 2010-01-07 13:36:44 följande:
    Ahh oki, nu verkar de ok igen..
    Tack och lov!! Nu är det som det ska igen! Visst jag är trött som aldrig förr efter att ha fått jobba 20 timmar i sträck igår men när jag inte kunde tyda texten hoppades jag att det inte bara var jag...
  • JohannaJ
    Nemia noj skrev 2010-01-07 13:37:49 följande:
    Johanna; aj vet bara hur j**a ont de gjorde att bli kickad av kallblod fölis på 2 mån gammal. Hoppas de blir bra snabbt.
    3 veckor nu och fortfarande helt galet ont.
    Slipper nog iag op och för det är jag så glad (ser fram emot hoppkursen nästa helg)
Svar på tråden Hästtråden v. 11