Alla som genomgår IVF behandling hösten 2023
Mathilda88: jag har ingen koll på hur stor chansen att det är positivt i förtid. Håller alla tummarn. När är din egentliga testdag?
Jag är på dag 11 efter att ägget blev fertiliserat, och de sa att jag skulle testa dag 17 efter att det blev fertiliserat... Det blir på onsdag.
Funderar på att börja testa för att det inte ska känns som en lika stor chock nästa vecka...
Drömde att jag var på nytt äggplock inatt. Tror att jag mentalt börjar förbereda mig på nästa veva i januari..
Kanske ger de andra mediciner så att jag kan få fler ägg.. Och det kan ju variera månad till månad så det finns ju alltid hopp att det kan bli fler.
Lät inte som ngn rolig dröm. Ja finns flera sorters mediciner och som du säger - varje månad är olika. Men nu ska vi först hålla tummarna för att det går bra för dig och det lilla stannar! ❤️