IVF hösten/vintern 2020
Nu ser jag bara mig själv igen, förstår inte varför de blir så. Frustrerande då man vill ha lite stöttning..
Nu ser jag bara mig själv igen, förstår inte varför de blir så. Frustrerande då man vill ha lite stöttning..
Menar du 13 dagar efter äggplock eller 13 dagar efter insättning? Jag har bara plussat en gång och då var det otroligt svagt rd 6 med en blastocyst. Sen 6 dagar senare lika svagt och en dag senare kom en blödning och det blev blankt på stickan. Vilken dag har du testdag och vad säger kliniken? Visst har du inte fått någon blödning än?
Av vilken anledning tar man progynon?
Känns som du borde se något nu på vanliga tester. Men tog du tidigt test då? Var urinet morgonurin? Lutinus kan ju lura en vilket är de värsta.
Aha! Är det för att du haft problem med en tunn slemhinna? Det är intressant att det är så olika. Min klinik vill inte ge mig någonting..men de kanske anser att jag inte har behov.
Nej inget tidigt test på sagd testdag.
Ja morgonurin
Ja de kan den.
Jag har bestämt mig för att fortsätta behandling ett par dar till sen testa på nytt. Känns det ftf på samma sätt och ingen blödning . Blir det då negativt ska jag gå och ta ett blodprov.
Läste gammla rön 18 dagar så kör på det.
Spelar inte så stor roll om det är negativt då ett par dagar mer eller mindre då man måste gå en naturlig menscykel emellan ändå..
Vad skönt att du har pratat med kliniken och att du har en ?plan? framåt. Nu hoppas vi på lördag :)
Vad skönt att du har pratat med kliniken och att du har en ?plan? framåt. Nu hoppas vi på lördag :)
Nu har jag satt in en blastocyst (6dagars), så nu börjar väntan.. 3 timmar hittills, haha
Detta är min 5e insättning i ordningen. Nu ska det gå :)
Okej de nog bra att fortsätta ifall det tar tid att synas på stickan. Har ni fler i frysen?