Någon från Uppsala?
Plussade för en vecka sedan och håller nu tummarna för att allt går som der ska. Har en son på snart 16 månader :) Tänkte höra om det finns någon mer i Uppsala som nyligen plussat :)
Plussade för en vecka sedan och håller nu tummarna för att allt går som der ska. Har en son på snart 16 månader :) Tänkte höra om det finns någon mer i Uppsala som nyligen plussat :)
Jag vet inte om ni beställt babyboxen som är gratis? Om ni inte har och ska så kan jag tipsa om att man nu kan göra det på babyland.se och få den skickad hem utan fraktkostnad. Jag beställde den för länge sen och hade valt att hämta ut den på barnens hus/barnens land. Jag skulle hämta det i förra veckan och de hade inga boxar eftersom "vi vill inte ge ut boxar som det står barnens hus på" och de visste inte när de skulle få några nya heller. Så mitt tips: beställ boxen från babyland!
Jag tar gärna en fika/lunch någon dag nästa helg! Sambon jobbar hela helgen så jag är helt solokvist
Hej på er, hoppas att helgen varit bra. Vi var hos min mormor i Norrköping och hälsade på, hade en jättemysig alldeles lagom lugn helg. Skönt att få komma bort ibland och få glömma förråd som måste städas och tvätt som behöver vikas vad har ni gjort?
Aava: tack för tipset, jag ska beställa därifrån.
Har vi bestämt något om fika? Jag har mycket att göra i veckan tyvärr, men ses gärna i helgen. Kan både lör och sön. Kan också någon dag helgen 5-6 april?
Madam: hur gick det på tul?
Jag har svårt på helgerna, jobbar ju varannan och då blir det att dom går snabbt åt och 5-6 är vi i Grekland :) Men ses gärna en vardag, kanske något av datumen mellan 7-11 april?
Min man jobbar i helgen så tyvärr inget fika för mej då.
Madam: Härligt, vad roligt! Vill du berätta vad det blir eller är det en hemlighet? Jag fikar gärna i helgen, kanske lör runt lunch? Då har jag vägarna förbi Uppsala.
Johannatys: Ok, mina veckor är så tuffa just nu men jag ska absolut kolla 7-11. Hur länge är ni i Grekland? Härligt med försommaren där nere nu, det är mer grönt än under sommaren och lagom varmt vart ska ni?
Haha jodå jag kan väl berätta att det är förmodligen en liten tjej därinne
Lördag runt lunch passar mig utmärkt