Jobbigt att vara FÖR snygg?
Japp, jag vänder mig till dig som tycker att du är RIKTIGT snygg. Upplever du det enbart possitivt, eller kan det även finnas nackdelar? Vad tycker DU?
Japp, jag vänder mig till dig som tycker att du är RIKTIGT snygg. Upplever du det enbart possitivt, eller kan det även finnas nackdelar? Vad tycker DU?
Sussigull, Zaria och New red wave om det är ni på korten är ni ursnygga,
punkt slut.
Vet att detta inte var frågan, men så tycker jag.
HA HA! "mannen i kassen", det var ju riktigt kul!!!
Go Lola, go Lola!
SNYGG är jag väl inte, troligen mer "söt".. MEN jag är smal och har stora bröst och med det kommer man långt....
Utnyttjade det som fasen när jag gick i gymnasiet, skitkul! Men nu när jag tröttnat är det inte så himla roligt att de flesta (både killar och tjejer) inte ser mig i ögonen..
Det är bättre nu när jag är gravid, då har man en "ursäkt" till stora bröst, och nu sista veckorna putar magen ut lite mer än brösten.. ! ;)
Min sambo tycker att jag är snygg och det tycker jag är väldigt positívt!
Studsar in och är lite OT direkt..
Jag är inte snygg och de anser jag inte heller att jag är... Däremot så har jag DET och DET ställer till de mellan varven.
Jag fattar väl kanske inte själv att jag har DET där, men många säger det och de blir lätt en massa missförstånd och fel.
Så ja antar att DET är min utstrålning eller något som andra ser men som jag inte kopplat helt själv....
Idag tonar jag ner hela mig och pratar inte med folk och absolut inte på krogen, oftast då karlar, för DET gör dom intresserade av mer än jag ens har lust med.
Kan inte förklara bättre, själv anser jag mig vara en högst vanlig, ganska trevlig prick
Jag tror också att det kan handla mycket om charm. Sedan handlar det ju allra mest om vilka man tilltalar. Alla tycker ju inte att Angelina Jolie är snygg t ex, även om hon anses vara snygg a den stora massan. Så bara för att några anser att man är snygg så är man ju inte snygg inför alla.
Fru U skrev 2007-06-08 17:17:01 följande: