Anonym (hej) skrev 2023-08-06 02:24:39 följande:
Nej, det är hon inte. Hon säger sanningen och då får då en massa påhopp på sig och uppmaningar om att lämna tråden. Det är väldigt typiskt dig och signaturen "incelslem".
Ni vill liksom trötta ut folk genom att bara gå till attack efter attack utan att ha något substansiellt att komma med. Ditt nästa steg kommer självklart vara att hävda att det visst måste en bluff, för hur är det möjligt att det alls finns personer (!) som inte vill delta i ett drev mot incels?
Idag var det prideparaden som går ut på att öka acceptansen och förståelsen för personer med annan sexuell läggning. Det skulle behövas en likadan parad för att minska fördomarna mot personer som lever i ofrivillig celibat och hylla dem. Det du utsätter incels för har stora likheter med vad homosexuella fick gå igenom på 80-talet.
Pratar du nu om att hon skryter om att hon är passiv och "får" ändå sex, och att hon menar att hon inte vill ha någon åsikt om incels, utan mer bara vill berätta hur lätt det är för just henne? Hör det hemma i tråden tycker du? Hur kan du tolka det som "attack" Jag tycker snarare att det är en attack mot incels i så fall.
"trallallalaa, se hur lätt det är för just miiiig"
det är ingen som bedriver något drev mot folk som inte har sex. Något som däremot möter folks förakt är incels som sysslar med kvinnoförakt, och flyttar ansvaret, som dig.