Vi som försökt ett tag utan plus

BaPumba: Förstår att det känns konstigt att ställa om till att hoppas att mensen ska komma istället för att den inte ska göra det. Tycker dock du gör helt rätt som väljer att göra din resa först. Livet har ju olika stadier och jag tror att det är viktigt att känna att man har gjort det man velat innan man väljer att skaffa barn.
Flera stycken här ju med BIM nu under midsommarhelgen. Håller tummarna för att det blir några plus nu.
Hoppas ni alla får en riktigt trevlig midsommar!
Nu har även jag kommit tillbaka till civilisationen efter en midsommar på landet utan teckning till mobilen. Haft det kanonbra med strålande väder, god mat och trevligt sällskap. Är ju bara i början på min cykel så jag passade på och unnade mig ett antal glas med rödvin för att hålla värmen under kvällen
Ciccie: Tråkigt att mensen kom. Skickar över några styrkekramar!
Nellin: Håller humöret uppe än är det ju inte kört om mensen inte kommit. Du har ju inte BIM förrän på måndag så det kan ju fortfarande vara något. Har du testat igen efter du fick din skugga och sett om det blir likadant eller starkare?
Själv går jag och väntar och hoppas på att få äl här inom den närmsta tiden. Förhoppningarna är väl inte allt för höga med tanke på hur min cykel sett ut det senaste året. Men än ger jag inte upp. Är ju sommar och sol för tillfället och inte allt för länge kvar till semestern.
kanske 4a: Vad tråkigt att höra. Styrkekramar till dig!!
Kom lite blod igen idag på dag 14. Förstår verkligen inte vad min kropp håller på med. Verkar dock ha avtagit igen nu så jag hoppas det inte blir mer. Hade sex igår kväll men det borde ju inte göra att det kommer blod då.
Äter ju rosenrot och bdg så vet inte om det är det som gör att jag får små blödningar med kort mellanrum. Någon annan som fått så?
Försöker: Håller alla tummar jag har för att du får ett plus i morgon.
Här är det fortfarande mens och inte så lite heller. Börjat tröttna rejält på min kropp nu. Först mens var eller varannan vecka och sen nu värsta jättemensen som inte vill ta slut. Kommer och går hela tiden så halva dagarna kommer ingenting och sen kommer det massor på kort tid. Helt hopplöst och gör ju att jag springer på toa stup i kvarten för att kolla så att det inte blöder igenom. Nu vill jag inte mer utan vill att det ska ta slut så jag kan ladda om för nästa försök. Kan ju tillägga att jag är på dag 9 idag.