MajMammor 2007 15
Hoppsan vi glömde visst att hålla koll på tiden.
Här samlas vi mammor som fick våra godingar 2007 som visar sin egen vilja och vi fyller på skaran av barn med syskon.
Men det är majmammor 2007 vi är
Hoppsan vi glömde visst att hålla koll på tiden.
Här samlas vi mammor som fick våra godingar 2007 som visar sin egen vilja och vi fyller på skaran av barn med syskon.
Men det är majmammor 2007 vi är
jag behöver namnförslag till vår lilla. Storasyster heter ju Tilly.
Tycker om Iris och Allie.
Pojknamn har vi bara Nils. Jag gillar Malte men inte sambon. På min lista har jag Charlie också.
Har verkligen panik nu...
Idag har Leya fått rör i öronen, det hade varit som tuggummi bakom trumhinnan sa doktorn och dom hade inte fått ut allt. Inte konstigt hon hört dåligt stackarn. Var lite jobbigt på uppvaket då hon grinade och slängde sig hit och dit men sen lugnade hon sig lite och somnade i nästan två timmar och sen var hon lite lugnare
Somnade igen när vi kom hem och sov två timmar till och nu ville hon redan lägga sig. Varit en jobbig dag för stortjejen
Välkommen tillbaka alla gamlingar!!
Ja, det var jätteskönt att ha det gjort. Är alldeles slut allihopa! T o m Billy sover redan
Candelavern: hur gick det?
Jag tittar på förlossningstv! Nä, men en serie på femman, gammal dock. Längtar INTE tillbaks till förlossning iallafall!
Det kommer nog kännas underligt nu i sommar, ingen liten som behöver bäras (jag räknar kallt med att Er går då ) och inte på tjocken. Hur gör man?
Det ska dock bli skönt att börja plugga. Damma av hjärnan och göra något annat än torka barnrumpor ett tag...