• Stargirl

    Odd Molly för oss inbitna del IV

    ♫ Odd Molly - för oss inbitna del IV ♫


     För alla oss som gillar, älskar eller är nyfikna på märket Odd Molly. Här samlas vi och diskuterar storlekar, färger, kommande kollektioner och kollektioner som varit.
     
    ♫♪ ♫♪ ♫♪

    Officiella hemsidan :





    Tyvärr förekommer det en hel del kopior som säljs dyrt på Tradera och Blocket. Plagg som vi vet kopieras är bla Makeout dress, Makeout blouse, Lovely knit, Summer of 2007 tunic, 4 continent x stitch, Velour munkjacka och byxa, T88 Button down tunic.

    Var uppmärksam på

    - Om säljaren har många plagg av samma sort/färg
    - En säljare säljer massa olika storlekar. Sällan samma person kan ha både stl 0 och 4.
    - Om säljaren inte tagit sina egna bilder.
    - När säljaren inte kan svara på varför han/hon har så många Odd Molly plagg i sin ägo.
    - Om säljaren tagit egna bilder jämför bilden med andra bilder av samma plagg på nätet eller på Odd Mollys hemsida.
    - Förhandsbetala ingenting! Se till att ha ngn sorts betalnings garanti på dina överföringar.
    www.oddmolly.com


    {#lang_emotions_flower} Odd Molly Bloggar

    minmolly.se
    minmolly.se
    mollydolly-ina.blogspot.com
    parlorforpinglor.blogspot.com
    mymollyoddities.wordpress.com
    vartradhus.blogspot.com
    mollyist.blogspot.com
    everydaymolly.blogspot.com
    mollyflickan.blogspot.com
    sannibus.blogspot.com
    skrutteruttangoesoddmolly.blogspot.com
    doktormolly.blogspot.com/
    www.mollyholic.se
    www.molly-tina.blogspot.com/
    mymollyoddities.wordpress.com
    parlorforpinglor.blogspot.com/

    www.familjeliv.se/Forum-5-73/m48576830.html
    Gamla bildtråden
    www.familjeliv.se/Forum-5-73/m47218648.html

    Vi samlar alla bloggar i denna tråd.

    www.familjeliv.se/Forum-5-155/m49504639.html


    ♪♫?*¨*?.¸¸♥ ¸¸.?*¨*?♫♪ www.minmolly.se ♪♫?*¨*?.¸¸♥ ¸¸.?*¨*?♫♪
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-08 14:14
    Officiella hemsida kom inte med.
    www.oddmolly.se

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-10-25 10:13
    min nya blogg www.finest.se/natali
  • Svar på tråden Odd Molly för oss inbitna del IV
  • Bossan

    Hej fick min fina colbert tunic idag men det är inget vit lapp på? Ska det vara så (ifrån Deepfling) nån som vet?

  • Bambiblogg
    Bossan skrev 2012-02-10 16:31:27 följande:
    Hej fick min fina colbert tunic idag men det är inget vit lapp på? Ska det vara så (ifrån Deepfling) nån som vet?

    Om du tittar på produktbilderna så är det ingen vit lapp på den!!
    Besök gärna min blogg - www.alltforforaldrar.se/bambi
  • Duntoffla

    Bossan- menar du tag? Det borde ju vara med på ett nytt plahh

  • Bossan

    Nej jag menar den vita lappen utanpå, jag tycker det är svårt att se på bilderna om det sitter någon lapp (den kan ju vara gömd i något veck) men jag antar att dom tagit bort lappen på många nya plagg, väntar på flirtinin oxå o där verkar inte vara nån heller.

  • Frösötös
    Bossan skrev 2012-02-15 11:18:07 följande:
    Nej jag menar den vita lappen utanpå, jag tycker det är svårt att se på bilderna om det sitter någon lapp (den kan ju vara gömd i något veck) men jag antar att dom tagit bort lappen på många nya plagg, väntar på flirtinin oxå o där verkar inte vara nån heller.
    När jag var på mötet hos dem för snart ett år sedan var det på gång att skippa lapparna på vissa plagg. Jag provade dessutom Colbert i en butik i helgen och den saknade lapp.
  • Duntoffla

    Aha, ja de har pratat om att ta bort det på lite känsligare plagg vad jag förstod det som. Bra tycker jag.

  • SOL10

    Hur är pointelle long cardigan? Trång ärm? Är mellan två o tre i strl

  • h80

    Jag köpte jeanskjolen i höstas (kommer inte ihåg vad den heter), men sen har den bara blivit hängande i garderoben eftersom jag inte vet vad jag ska ha till........nån som har något förslag?

    Finns det nån bra rea kvar i nån webbshop?  

  • alexs mamma

    Älskar OM man har inte haft råd att köpa ngn än. Har stått och klappat lite på några i vår lokala butik. Blir förvirrad över storlekarna dock. kannågon hjälpa mig vilken morsvara en 36a eller en 38a?

    Jag vill kunna prova rätt storlek själv utan att en expedit kommer och hjälper till med massa olika sorlekar och sedan efter all hjälp går jag bara för att jag inte har råd... Det blir pinsamt... vill kunna porva rätt olika modeller för att kanske våga slå till. eller kanske våga mig på att köpa ngn begagnad....

    Tack på förhand

     M    

Svar på tråden Odd Molly för oss inbitna del IV