Phil & Ted syskonvagn del 17
babyfia skrev 2010-06-14 10:40:43 följande:
Ja det får den. Sufletten får oxå plats, men då ser man ju inte bebisen. så plastskyddet är bättre då.
Vibe ska ju vara lite bredare så den får nog plats där med.
kalmar brud skrev 2010-06-14 07:48:55 följande:
Får du plats med så mycket mer saker i väskan när du har regnskyddet där i också? Tycker min väka är full när jag har ombyte tvill två barn och 4 blöjor och tvättlappar.
Har du mycket ombyte med dig?
Jag får plats med både termos, flaska, ersättning, ett paket våtservetter, blöjor, ombyte till båda barnen och min stora plånbok. Nu har jag oftast inte tröja till stora tjejen, men några tunna byxor, trosor och strumpor. Till lillkillen har jag body, byxa, strumpor och ska vi iväg på kvällen även pyjamas. Tight, men det går.
Regnskyddet får jag ju såklart inte ner med all den packningen
![](https://www.familjeliv.se/Chatt/ikoner/smile5.gif)
,
Jag brukar alltid ha 4 blöjor, ett paket vättlappar och sen ett ar byxor och tröja till dottern (strl 92) och ett par byxor och tröja till sonen (strl 110)
Min plånbok har jag i utefacket.