Inlägg från: Anonym (M) |Visa alla inlägg
  • Anonym (M)

    Varför får kvinnor hjälp med sin manlighet, men inte män?

    Core skrev 2024-10-20 20:31:25 följande:
    Jag tror att du missade poängen, nej unga kvinnor är förmodligen lika eftersatta.. Så länge de inte vill byta kön då, där finns oändliga resurser.

    Då får du visa bevis på det, att det finns oändliga resurser för könsbyten. 


    Det är svårt att diskutera när du framför en åsikt som fakta. Du utgår från något som inte är sant och vill ha en diskussion om det. 


     

  • Anonym (M)
    Core skrev 2024-10-20 21:46:22 följande:
    Absolut. De män jag syftar på är framförallt incels och andra avarter, som aldrig fått det med sig. Och istället för att belysa och prata om problemet med född i fel kropp när det gäller trans, varför får inte frågan ett större utrymme när det gäller män som inte är män? Män som behöver hjälp att bli män? Bör inte det vara prio ett? Lägg samma pengar på en sån man, som på ett könsbyte, och vi hade haft en sundare manlighet bland det klientelet

    Visa gärna underlag på dina sk fakta. Annars är det vara åsikter. 


    Så incels är alltså inte riktiga män, utan pojkar utan skäggväxt och muskler? Och när de söker hjälp får de ingen. Källa, tack. 

    Sedan undrar jag varför du jämför detta med könsbytesoperationer? 

  • Anonym (M)
    Tow2Mater skrev 2024-10-21 18:29:00 följande:
    Bara att googla.
    Du kan alltså inte styrka det du skriver. Bra, då vet vi det. Ingen är nog förvånad. 
Svar på tråden Varför får kvinnor hjälp med sin manlighet, men inte män?