Inlägg från: Anonym (Spader dam) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Spader dam)

    Is it too late?

    Det är i detta läge du ska ta ett allvarligt men alvarligt samtal. 


    Du förklarar lugnt men tydligt att du älskar honom men att relationen inte ger dig det du vill ha. Att du söker ett allvar, ett vi och ett satsande som han inte vill ge. Du har inte den biologiska tiden att kunna vänta därför behöver du lämna honom.

    och sedan gör du det. Och du ger inte vika. Älskar han dig så kommer han tillbaka. Han har investerat 4 år i dig och om du är rätt för honom så kommer det slå honom som ett hårt slag i bröstet när du inte är där. Du upphör med kontakten men har en vänlig och fin och respektfull ton mot honom.

    Därefter förverkligar du dig, du hittar på roliga saker, umgås med vänner och investerar i dig själv. Det finns INGET som får en man att fullkomligt rusa tillbaka när han ser sin tjej glad, ha roligt, är rolig och har ett bra socialt nätverk- utan honom.

    Nu är tiden att stå upp för dig själv och vad DU vill ha ut av en relation, inte spela efter hans toner. 

Svar på tråden Is it too late?