Anonym (Hell no) skrev 2024-07-28 01:03:47 följande:
En människa med självrespekt låter sig inte utnyttjas på det sättet som du tillåtit män att göra med dig. Du låter som en avtrubbad människa som inte förstår hur riktig kärlek ser ut.
En kvinna med hopp om kärlek och respekt för både sig själv och andra håller inte på och bjuder ut sig till höger och vänster. Detta är att göra sig själv billig och utbytbar. Ingen kvinna med ett hälsosamt känsloliv vill hamna på den bottennivån.
Är det svårt med läsförståelsen? I det scenariot jag beskrev är det snarare jag som har utnyttjat männen för att få mig ett skjut. I min värld är det nämligen helt ok att även kvinnor får vara kåta och ta för sig.
VI har olika värderingar helt enkelt. Och du har ingen som helst rätt att döma mig eller andra, uttala dig om min/vår självrespekt och liknande.
Hora kan du kalla mig om du vill för jag har många gånger bjudit på sex som belöning för tjänster jag har fått gjorda.