Hunden högg dottern mot ansiktet
Nej, jag skulle inte ha en sådan hund när jag har barn.
Ett barn är ett barn och om hunden inte tål sådana "provokationer" så ska de inte bo under samma tak
Nej, jag skulle inte ha en sådan hund när jag har barn.
Ett barn är ett barn och om hunden inte tål sådana "provokationer" så ska de inte bo under samma tak
Jag blir upprörd över att höra detta. Kamphundar, av vilken ras det vara må, är avlade på aggressivitet. Man hör ofta att det inte är några problem med rätt husse eller matte, men det är att förenkla frågan. Hunden kan vara snäll och lydig ändå tills det helt oförmodat händer något tragiskt. I många länder är kamphundar helt förbjudna, det finns förstås skäl till det.
Jag fattar inte varför man har dessa hundraser när barn finns hemma. Skaffa en ras som inte är benägen att hugga Istället
Och det betyder att alla hundraser är likadana menar du? avel spelar ingen roll?
hahahaha
Anonym (B): Mwn du gör självklart som du vill. Hade mina valpar huggit mot barn eller andra hade jag tagit bort dem direkt.