Inlägg från: Anonym (H) |Visa alla inlägg
  • Anonym (H)

    Vilket parti röstar du på i höstens val?

    Har inte bestämt mig förutom att det med säkerhet inte blir något som behöver stöd av SD.
    Visst, de skriker högt om gängbrottsligheten samtidigt som flera av deras partiföreträdare supporterar HA. Dessutom vill de dölja varifrån partistödet kommer. Att en del pengar kommer från kriminella kretsar som vill få bort konkurrenter är uppenbart. Dessutom får de stöd av M som inte tycker det är viktigt att nöjesknarkandet bryts som i huvudsak finansierar den organiserade brottsligheten.
    Orden är vackra ibland men inte värda vatten när man ser vad som döljer sig under ytan.

  • Anonym (H)
    HSOF skrev 2022-09-05 17:30:01 följande:
    Så det är bara i Sverige det nöjesknarkas då? För inga andra länder har sådana problem med grov kriminalitet som Sverige..

    Sedan om du tror att SD får stöd från suspekta organisationer sådär det helt garanterat så i alla partier. S tex har dubbelt så stor kassa som alla övriga partier tillsammans och får även pengar från bla din fackavgift även om du inte röstar på dem, postkodslotteriet, svenska spel mm. SD är det partiet där aktiva medlar som stödjer partiet ökar mest. Sossarna tappar konstant och bryr sig inte om det för de vet att medlemmarna för dem är ganska oviktiga för ekonomin.
    Förstod du ens ett enda ord av vad jag skrev? Du missade kärnpunkten rätt ordentligt grovt.
Svar på tråden Vilket parti röstar du på i höstens val?