Inlägg från: Anonym (Camilla) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Camilla)

    Min make vill att jag gör abort..v 19

    Det är för sent för abort. Nu har ju ett gäng ungar och vet hur de blir till. Oskyddat sex kan leda till en graviditet. Hur kommer det sig att du gick så länge utan att fatta? Snudd på halva graviditeten. 


    Vem är han att kräva abort då han själv medverkat till oskyddat sex. Vill han absolut inte ha fler barn då får han använda kondom även den inte är 100. Vasektomi är bästa lösningen för honom. Prata om abort vid 18+ veckor är genomvidrigt. 

  • Anonym (Camilla)

    Med så mycket stök och tråkigheter du har haft kring dig är det ju inte så konstigt att du inte märkte något. Du klarar det där själv. Du har säkert några i ditt kontaktnät som kan hjälpa till om så behövs. Karln din fick tokfnatt helt enkelt. Kämpa på och hoppas du får njuta av graviditet som är kvar. Sen en liten bebbe! 

Svar på tråden Min make vill att jag gör abort..v 19