Går in på 6de försöket nu och hoppas verkligen på ett plus
Det är mycket tankar som far omkring. Om man bar aktade sitta still i båten och njuta av denna tid ocg tänka positivt. Inte alltid så lätt..
Nej det är inte alltid så lätt, men så länge du har ägglossning så finns det ju en chans, så försöker jag tänka + att det tar lite längre tid när man är äldre.
Jag börjar bli väldigt nojig för missfall, trots att jag inte är gravid. När man läser här på FL så verkar det som var och varannan får det och risken ökar ju med åldern. Tänk om jag skulle bli gravid på försök 8 och få MF, hur lång tid tar det att bli gravid igen efter det och psykiskt vågar man försöka direkt igen.
Idag är jag på BIM-1 och fick ett supernegativt gravtest, inte ens en liten antydan till spökstreck. Jag har haft jätteont i ryggen och höfterna de senaste dagarna så jag trodde verkligen att denna gången var det vår tur, men det verkar inte så?igen? jag är väl bara gammal och stel.