För oss 35+ som försöker bli gravida
Hög tid att vakna och uppdatera pöbeln nu, Lojsan och Twigman! 😬✊🏼
Hög tid att vakna och uppdatera pöbeln nu, Lojsan och Twigman! 😬✊🏼
Ja då ska vi se här?.
Tempen dippade liiite i dag och jag har haft lite lätt molande i magen sen i går till och från. Det kan vara kärringen som är på väg, hoppas inte för tempen är för hög för att hon ska dimpa ner just nu.
Sen har vi ju stickorna 😃
Gravtestet visar samma i dag, osäkert kort det där 🤔
Äl testet är fortfarande starkt, om inte starkare i dag.
Men den ligger ju fortfarande högt! 👍🏼 Ser något svagt på gravtestet. Känns i alla fall som att vi kan konstatera att ff förmodligen har fel (och vi rätt 😉) på din äl den här cykeln. Ägget lär inte ha släppt förrän typ natten till fredagen, annars känns det som att du antingen borde ha fått starkare positivt gravtest eller mens by now! Håller tummarna att du hade en ganska sen infästning och det är därför testerna inte visar tydligare än ✊🏼✊🏼
Tanten kom med besked idag och tempen tokdippade till 36.19 🤪 Det var väntat ändå, gravtesterna får ligga på hyllan ett tag.
Håller alla tummar jag har för dig Lojsan!
Ser något svagt på grav testat 😃 fortfarande hög temp ju det är ju toppen, håller med Symetrical gällande din äl!
Ja nu började jag tempa mitt melllan äl och mensen, men den kanske blir mer förstådd när jag tempat en längre tid?
Tycker min verkar så rak, alltså ah jag vet inte.
Jag har vanligtvis låg temp, men jag trodde tempen skulle hålla sig låg hela mensen och inte dyka upp på 36.5 igen.. Men då kan det hoppa rätt mycket med andra ord då även om min nu iof ligger ganska stabilt haha
Hej allihopa 😄 Hur går det för er? Jag var inne tvärt för typ en vecka sedan sen blev hela familjen dundersjuk IGEN 😩 Så nu har jag ju missat massor här i tråden förstås.
Själv tror jag att min ÄL skedde typ nu, eller igår. Upptäckte massor med slemmiga ÄL-flytningar men typiskt nog har vi båda varit däckade i hög feber? vi försökte verkligen igår men maken kunde inte hålla igång tillräckligt 😂 Provade ikväll igen då vi båda var piggare men på nåt vis kom han utanför mig, haha. Alltså vad vi skrattade. Totalt misslyckat. Blir nog ingen bebis av detta 😆 Kanske att en liten simmare lyckats men känns inte så troligt. En annan förhoppning jag har är att kroppen inte fick igenom ÄL riktigt eller att det inte släppt än.. får avvakta och se hur kroppen ter sig närmsta dagarna. Suuuuck, varför bli så jävla sjuk mitt i ÄL 😩
Jaa, där har ni nyaste nytt från mig 😂 Hoppas ni lyckats bättre 🙏🏻
Här flyger jag in med min Batman-graf haha. Det är på nedåtgående trend nu, så mens i morgon tror jag. 😩
Negativt test i dag med, bara en tillstymmelse av rött på kanten inget mer. Så blir mensen försenad igen a då kanske jag tar ett till.
Lojsan dn: tycker vi bestämmer här och nu att den inte kommer dippa! 😃
Jo det gör jag, men tänkte jag skulle förutspå den då jag börjar med inositol denna månad och den ska man ju sluta med vid ÄL. Kör med babyplan så lär ju vara omöjligt att få tag på. är på CD12 idag.