Inlägg från: Anonym (Jaha) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Jaha)

    Hjälp! Hur ska jag ha råd

    Anonym (Vera) skrev 2020-10-16 17:55:25 följande:

    Verkar jättedumt att skaffa två barn med någon som är så hemsk och elak. Jag blir alltid triggad av vuxna människor som fattar dumma beslut i livet och sen förväntar sig att pappa staten ska kliva in med bidrag och bostad för att man inte klarar av att ta hand om sig själv. Jag hade aldrig hamnat i din situation eftersom jag ordnat det bra för mig ekonomiskt innan jag valde att få barn.


    Har du barn? Ibland förändras människor på ett sätt man aldrig kunde föreställa sig när man bildade familj med dem. Jag tex blev ihop med en feminist, men är nu ihop med en mansgris. Bara utseendet som inte har förändrats så mycket.
  • Anonym (Jaha)

    Vad skönt ts att du fick en bra värdering :) Inte läst i tråden, men kan du hyra något mindre centralt? En tvåa? Tror du mår bättre om du tar dig ur relationen oavsett hur stort du bor till en början

Svar på tråden Hjälp! Hur ska jag ha råd