Ni som pluggar och har barn på förskolan, se hit!
Hej, jag fick här om dagen reda på att jag kom in på universitetet i höst. Detta öppnade såklart en helt ny värld för mig då jag jobbat sedan studenten (är 25 år). Jag har tusen frågor såklart.
Allt ifrån hur man lägger upp förskoletiderna för min 2,5 åring nu när jag ska plugga. Innan har han bara gått 6,5/dag och jag har varit föräldraledig 1 dag i veckan. Det förstår jag är omöjligt nu, därför jag passade på medans jag arbetade.
Ni som pluggat och har barn på förskolan, kan inte ni skriva lite hur ni gjort med era barns tider. Jag tänker att man behöver väl inte allttid ha barnet på förskola heltid, men intensiva veckor kanske man måste det?
Jag ska plugga till förskollärare, så om någon läst just till det och känner till hur utbildningen är får ni gärna skriva. Alla tips & råd uppskattas! :)