Fullkomligt panik ångest över sen abort. Hjälp från er som gjort en.
Anonym (Förkrossad) skrev 2019-10-16 01:35:56 följande:
Fast va? Vart har jag någon din skrivit det? Ja jag avskyr min sambo för att han gav mig valet att antingen göra abort eller flytta? Samtidigt som han rycker på axlarna precis som inget hänt. Nu ligger det ju även mer i grunden men ändå!
Jag har då beslutat att jag kan inte leva med honom längre!
Precis på samma sätt som jag hade fått accepterat att om jag hade valt att behålla barnet så hade han avskytt och lämnat mig!
Tråden hade som sagt inget att göra med oss som par utan hur en abort går till. Tycker för övrigt din kommentar är otroligt dum, nog för att jag har skinn på näsan och kan låta bli att ta åt mig saker. Men det kan finnas någon annan som tar dem betydligt sämre! Eller rent av någon som faktiskt blivit tvingad till sex!
jag har tyvärr inga svar på det om hur aborten går till, däremot tänker jag att det där låter som olaga utpressning och jag tror inte han har någon laglig rätt att kasta ut er. Man får inte göra någon hemlös i Sverige. Och såna där hot låter kriminellt. Olaga hot kanske är brottsrubriceringen.