Hjälp, hur mycket handlar ni mat/hushålls artiklar för varje månad?
2 vuxna, 2 barn handlar mellan 900-1500 i veckan, varierar beroende på om det köps ost, toapapper, tvättmedel å sånt som är lite dyrare. Bara osten är ju 100 kr.
Inräknat är även kattmat och ibland kattsand. Handlar på willys och väljer att de plockar och vi hämtar = 50 kr