storstadspappa skrev 2018-10-15 19:59:28 följande:
Feminism borde klassas under den juridiska termen allvarlig psykisk störning.
I amerika ansågs slavar som ville fly från slaveriet lida av psykisk sjukdom. Det kallades för drapetomania. Män tror att om man vill vara fri så är man psykiskt sjuk.
Synd att du inte var född på tidiga 1900-talet. Då kastade man feminister i både fängelse och mentalsjukhus. Till och med fram tills på 60-talet så lobotomerade man kvinnor som ansågs vara för okontrollerade. Det hände JFKs syster för hon hade dejtat en man när hon gick på college. Så visst, längta tillbaka till tiden då män hade rätten att låsa in kvinnor som inte rättade sig i ledet, när män kunde sjukdomsstämpla kvinnor som inte såg män som de mest fantastiska varelser som någonsin gått på Jorden.
Blir du ledsen när du tänker på att du aldrig kommer få misshandla första vågens suffragetter på gatan som antifeministiska män gjorde på den tiden? Eller varför inte gå hela vägen och ta alla olydiga kvinnor och bränna dom på bål medans du och alla andra män firar och skrattar.
Män är besatta av att få tyst på kvinnor. Det finns antifeministisk propaganda när kvinnor ville ha rösträtt där kvinnor har munnen fastlåst. Män förhindrade kvinnor från att ha någon makt i samhället så när män mördade och våldtog kvinnor så fanns det ingen som kunde stoppa dem.