• Anonym (A)

    Sambon vill inte ha mig men jag kämpar på

    TriC skrev 2018-08-05 19:06:18 följande:
    Du säger att du vill köpa ut honom ur huset så att barnen inte ska behöva flytta; De kan väl bo kvar oavsett vem som tar över huset?? 
    Bäst så
  • Anonym (A)
    amaliaj skrev 2018-08-05 21:52:32 följande:
    Jag unnar dig att hitta styrkan att lämna en relation som passerat bäst före och bli en stark, cool rolig Milf som får ligga och ha roligt varannan vecka och fokusera på att vara en glad, trygg och nöjd mamma varannan vecka.

    Kämpa på att uppnå det istället och sluta förminska dig själv! Kram.
    Håller med
  • Anonym (A)
    Feronia skrev 2018-08-07 21:31:02 följande:
    Lösningen ligger inte inte i att dejta ngn annan. Lösningen och svaret finns inom dig själv, dvs om du inte har en plan för hur du ska bli lycklig och uppnå en högre dimension i tillvaron, där livet verkligen känns meningsfullt - så kommer ingen utomstående eller något yttre kompensera de otillfredsställda behoven. Hur mkt du än tycker om din sambo, så bör du överväga om du verkligen vill leva med en person som inte vill leva med dig. Det är ovidkommande vad du känner för honom - vill du verkligen leva med någon som inte vill leva med dig och som är arg och irriterad på dig? Ta ödet i dina egna händer, han avgör inte din lycka.
    Klokt skrivet
Svar på tråden Sambon vill inte ha mig men jag kämpar på