• BioBonus

    Oaktsamma barn

    Träskvatten skrev 2017-03-10 19:50:18 följande:
    Kalla saker för sitt rätta namn, du tror på straff och inte på konsekvenser.
    Träskvatten skrev 2017-03-10 20:07:19 följande:
    Det där me att läsa och förstå...
    Var skrev jag något om dig som person?
    Här.

  • BioBonus
    Träskvatten skrev 2017-03-13 18:11:03 följande:
    Jag reder bara ut begreppen, vad som är konsekvens och vad som är straff, och upprepar dina egna od. Rikta din ilska och dina elakheter mot dig själv eftersom du tydligt kränker dig själv.

    Du måste skilja på sak och person. Att ifrågasätta dina åsikter och ståndpunkter är inte samma sak som att angripa dig som person. Du borde faktiskt be om ursäkt för dina elakheter då du angripit mig på ett osakligt sätt av enda anledningen att jag summerat det du själv skrivit samt skrivit min åsikt om att vara lite av gud över barnet.

    P.S
    Du vet om att det inte tillhör netikett att skriva under dubbla nick i samma tråd? Har man blivit av med anonymiteten så nämner man det.

    Det var inte jag som skrev under det anonyma nicket Cissi. 
    Jag skriver aldrig anonymt :)

  • BioBonus
    Träskvatten skrev 2017-03-13 21:03:36 följande:

    Då kan du hoppa över mitt PS och behöver bara ta till dig resten.


    Eftersom det inte är mig du pratar med ang resten heller så blir det lite svårt, men kanske Cissi läser :)
Svar på tråden Oaktsamma barn