• Yarrow

    Spinalhuvudvärk

    Jag fick ligga inne en vecka efter förlossningen. Var vidrigt, inget hjälpte och tillslut fick jag tjatat till mig patch (de sa att de inte gjorde patch pga av att spinalhuvudvärken alltid gick över av sig själv.

    Men efter att jag svimmat i matsalen och inte längre kunde ta hand om bebis själv så gjordes en patch och jag kunde gå hem dagen efter :)

  • Yarrow

    Jag hade även fått epiduralen i en nerv så hade svårt att gå. Hade ont i huvudet och ner över axlarna. Fick hjälp till toaletten och var bara ett vrak.

    Personalen på bb var dock helt underbara.

    Man fick smärtstillande i ryggen så det kändes inte. Var lite obehagligt bara eftersom man var så mycket mer medveten än när man får epiduralen. Det kändes liksom som ett väldigt obehagligt tryck i ryggraden men ingen direkt smärta..

    Men det va så värt det!

  • Yarrow

    Inser nu att jag är lite seg på att svara. Hoppas det gär bra för dig så du får njuta av bebis!

Svar på tråden Spinalhuvudvärk