elena-mikaela skrev 2016-06-28 18:19:08 följande:
Ja. Vad kul. Vi har försökt länge men dock jag har annat problem. Under tiden vi har försökt så blev jag gravid varje månad men aldrig gick över 5 veckor då kroppen stötte bort. Har varit hos professor i obsteriatrik som sa att jag hör till dem som inte kan sortera mellan bra och dåliga ägg och tar emot alla och kroppen fattar bara efter den har fäst att ägget är dålig:) En normal kvinna blir inte ens gravid men jag blir det:)))(
Nu är jag på dag 9 och min monitor har haft Hög från dag 7. Började fråga efter stickor från dag 6. Hur normalt är det?
Min frågade också efter stickor dag sex första månaden, hade ägglossning dag 19-20, vilket jag tyckte var sent (har en cykel på ca 31 dagar. Denna månad ska jag börja testa på dag 9, är på dag 4 idag(vill bara börja nu!!:))
Det gick åt 20 stickor förra månaden, men misstänker att det blir färre för varje månad för är jag inte helt glömsk så tyckte jag det stod att det skulle gå åt 10 per cykel.