Inlägg från: annieh897 |Visa alla inlägg
  • annieh897

    Opraktiskt med vitt chassi på barnvagn?

    Vi har bestämt oss för att köpa Britax Go Next men vi velar vilken färg vi ska välja. Jag tycker att den helsvarta är tråkig och föredrar rent utseendemässigt den grå med vitt chassi - men hur skitigt/slitet/fult blir ett vitt chassi egentligen? Jag ville ha den grå med svart chassi, men den finns inte längre att få tag på. Ni som har eller har haft vagn med vitt chassi, vad är er erfarenhet?

  • Svar på tråden Opraktiskt med vitt chassi på barnvagn?
  • annieh897
    Oscli skrev 2016-02-16 08:50:26 följande:

    Vi har köpt en go next 2015 med svart chassi och grå liggdel/sittdel. Enda skillnaden mot 2016 modell är att de tagit bort märket brio...annars precis samma vagn dessutom fick vi den lite billigare


    Det var en sån vi ville ha men de verkar inte finnas någonstans att få tag på längre. De är slut hos tillverkaren och har inte hittat nån återförsäljare som har kvar i lager.
Svar på tråden Opraktiskt med vitt chassi på barnvagn?